Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne. Poradnik z ćwiczeniami opartymi na uważności i terapii poznawczo-behawioralnej

Jon Hershfield, Tom Coroby

UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI, 2020
Stron: 238
Dział:
ISBN: 9788323341949
 
 
 

 

Jon Hershfield, Tom Coroby

UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI, 2020

Dział:

Stron: 238

ISBN: 9788323341949

Poprzez połączenie praktykowania uważności i terapii poznawczo-behawioralnej (CBT) książka "Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne. Ćwiczenia oparte na uważności i terapii poznawczo-behawioralnej" przekazuje praktyczne i przystępne narzędzia radzenia sobie z niepożądanymi myślami i kompulsywnymi potrzebami związanymi z OCD. Poradnik pomaga rozwinąć umiejętności bycia świadomym teraźniejszości, nauczyć się kwestionować własne zniekształcone myślenie i przestać pozwalać objawom OCD na utrudnianie życia.

"Wyjątkowy i niezbędny, wzbogacający standardowe stosowanie terapii ekspozycji i zapobiegania reakcji, przewodnik zarówno dla terapeutów, jak i osób żyjących z OCD. (…) Autorzy rozdział po rozdziale w bardzo przystępny sposób objaśniają założenia uważności. Styl zeszytu ćwiczeń pozwala czytelnikowi uważnie przyjrzeć się temu, w jaki sposób OCD zyskało nad nim władzę, i pokazuje konkretne ćwiczenia umożliwiające wyrwanie się tej władzy, a także odzyskanie życia i tożsamości wolnych od OCD".
Kathleen M. Rupertus, doktor psychologii, klinicysta, The Anxiety and OCD Treatment Center, Delaware

"Wspaniała i świetnie napisana książka, pełna barwnych i pomocnych przykładów. Będzie stanowić znaczne wsparcie dla osób cierpiących na OCD i podobne choroby. Przekazuje bardzo użyteczne i praktyczne narzędzia radzenia sobie z objawami OCD. To niezwykle ważna praca, która ogromnie pomoże pacjentom".
Michael A. Jenike, doktor medycyny, profesor psychiatrii w Harvard Medical School