Księgarnia
Kliknij, aby przejść do Księgarni

Dla autorów

Nasze wydawnictwo oferuje:

  • ponad 25-letnie doświadczenie w naukowej branży wydawniczej,
  • wysoką jakość edytorską publikacji, również w językach obcych,
  • obsługę stylów bibliograficznych przyjętych w poszczególnych dziedzinach naukowych,
  • fachowe wydawanie tomów pokonferencyjnych i okolicznośćiowych, a także ksiąg pamiątkowych,
  • profesjonalną obsługę czasopism naukowych,
  • marketing naukowy,
  • edytorską obłsugę projektów badawczych, również z wykorzystaniem elektronicznych baz danych.

 

Wszystkie osoby zainteresowane publikacją swoich prac drukiem lub w wersji elektronicznej zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem. Oferujemy kompleksowy proces wydawniczy, na który składają się: wielostopniowa redakcja książki, zapewnienie recenzentów, skład komputerowy, projektowanie okładek, graficzne opracowanie ilustracji, map i wykresów, korekty językowe oraz druk (offsetowy i cyfrowy) lub wydanie publikacji elektronicznej.

W cały ten cykl zaangażowani są najlepsi specjaliści z branży oraz przedstawiciele krakowskiego środowiska naukowego. Dokładamy wszelkich starań, aby wydawane przez nas publikacje były na wysokim poziomie merytorycznym, dlatego przyjmujemy jedynie teksty posiadające recenzje przynajmniej dwóch niezależnych specjalistów z danej dziedziny, a w przypadku tekstów autorstwa samodzielnych pracowników naukowych przynajmniej jednej. W swoich działaniach staramy się kierować zasadami zasadami etyki publikowania prac naukowych umożliwiających wyeliminowanie nieuczciwych praktyk zalecanych przez Committee on Publication Ethics: COPE.

Ponadto dysponujemy własnymi kanałami dystrybucyjnymi wydawanych przez nas publikacji. Są one dostępne w sprzedaży ogólnopolskiej dzięki bezpośredniej współpracy Księgarni Akademickiej z siecią księgarń naukowych oraz największymi hurtowniami w Polsce. W miarę możliwości angażujemy się również w organizację promocji wydawniczych. W ramach tego typu działalności staramy się zaopatrywać biblioteki i instytucje zainteresowane tematyką wydanej publikacji. Wiele z naszych pozycji trafia też na różnego typu konkursy książki.

Archiwizujemy materiały związane z produkcją danego tytułu, dlatego też w każdym momencie, po wyczerpaniu nakładu, możliwy jest dodruk lub nowe wydanie książki.

Wszystkich zainteresowanych opublikowaniem swojej pracy w Księgarni Akademickiej serdecznie zapraszamy do siedziby wydawnictwa przy ul. św. Anny 9 lub przesyłania materiałów drogą elektroniczną na adres prezes@akademicka.pl bądź przez wypełnienie dostępnego poniżej formularza.

Przesłanie materiałów

Tytuł publikacji:
Imię:
Nazwisko:
Kontakt (tel./email):

Telefon: +48 12 421 13 87
E-mail: lp.akcimedaka@akcimedaka
Adres: ul. św. Anny 6,
31-008 Kraków
Modernizacja strony dofinansowana przez:
Logo Ministerstwa