Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Siedem nieprzyjemnych sztuk teatralnych, w tym trzy o Żydach

Małgorzata Sikorska-Miszczuk

Kraków : Księgarnia Akademicka, 2019
Nasze Dramaty;
Stron: 381
Język: polski
Dział:
ISBN: 9788381380461
Publikacja elektroniczna: https://books.akademicka.pl/publishing/catalog/book/20
Wydanie drukowane
Wydanie elektroniczne

42,00 37,80

Pozycja dostępna

 

Małgorzata Sikorska-Miszczuk

Kraków : Księgarnia Akademicka, 2019

Nasze Dramaty;

Dział:

Stron: 381

Język: polski

ISBN: 9788381380461

Wszystkie postaci z tych dramatów wygenerowały się w mojej wyobraźni, jakbym była nie człowiekiem, lecz wielomaciczną humanoidalną kreatywnicą, dającą życie giganto-matką, czerpiącą ze źródła niekończącej się płodności. Nie wydaje wam się bezwstydne, że tak wprost mówię o tym, co wypłynęło z mojego wielomacicznego brzucha? Mówię wprost, bo jestem już u kresu sił. Któregoś dnia obudzę się pod troskliwą opieką pielęgniarek, które będą mówiły: „Pani Małgorzato, te czterdzieści cztery pigułki po porannej kawie poprawią pani nastrój i nie będzie pani usiłowała już więcej pozbawić się życia, wydłubując swoje serce łyżeczką po kawałku”. Może tak będzie, a może zamieszkam w chatce na Grenlandii i będę opowiadać swoje historie kamykom oraz fokom, i dla nich się będę
rozszczepiać? A może zakopię wszystkie swoje macice, a one przebiją się przez środek ziemi i wybiją w Nowej Zelandii pod postacią jagód, które zje przechodząca Maoryska w ciąży… Po dwudziestu latach niepojęty wysyp maoryskich talentów zaskoczy świat. Kiaora.


Małgorzata Sikorska-Miszczuk

--------------

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Logo Ministerstwa