Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Życie średniowiecznej rodziny

Frances Gies, Joseph Gies

Znak, 2020
Stron: 440
Dział:
ISBN: 9788324056767
 
 
 

 

Frances Gies, Joseph Gies

Znak, 2020

Dział:

Stron: 440

ISBN: 9788324056767

Jak wydać za mąż „podstarzałą” dwudziestolatkę? I dlaczego absztyfikant zdeformowany przez ospę jest lepszy niż żaden? Jak ważne było inwestowanie w edukację synów? I czym miały się zajmować córki? Jak bardzo mezalians mógł zaszkodzić sytuacji finansowej rodziny?

„Życie średniowiecznej rodziny” to książka, która zainspirowała George'a R.R. Martina!Dwoje cenionych historyków znów zabiera nas w fascynującą podróż w świat wieków średnich. Tym razem poznajemy życie średniowiecznej rodziny. Odkrywamy tajemnice życia kilku pokoleń rodu od narodzin, aż do śmierci oraz towarzyszące każdemu etapowi ich życia zwyczaje i rytuały. Dowiadujemy się, o czym marzyły średniowieczne żony, jak wyglądały zaloty, jak przebiegały ciąże, a nawet co przykładni mężowie musieli załatwiać na polecenie swoich niewiast.

Autorzy w epicki sposób przedstawiają zarówno wydarzenia, które zmieniły bieg historii, jak i te z życia codziennego.

Książka „Życie średniowiecznej rodziny” to kolejne dzieło wybitnych badaczy, których twórczość zainspirowała George’a R.R. Martina do stworzenia fascynującego świata Pieśni lodu i ognia. Prawdziwa gratka dla fanów jego twórczości oraz miłośników historii średniowiecza. Bracia Gies stworzyli serię dzieł poświęconych życiu codziennemu w wiekach średnich, na którą składają się także: „Życie średniowiecznej kobiety”, „Życie w średniowiecznym mieście” oraz „Życie w średniowiecznej wsi”.