Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Zaburzenia dysocjacyjne po traumie. Trening umiejętności. Po

Suzatte Boon, Kathy Steele, Hart Onno van

UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI, 2019
Stron: 528
Dział:
ISBN: 9788323346258
Wydanie drukowane
 

84,00 75,60

Pozycja dostępna

 

Suzatte Boon, Kathy Steele, Hart Onno van

UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI, 2019

Dział:

Stron: 528

ISBN: 9788323346258

Niniejsza książka to usystematyzowany trening umiejętności dla osób cierpiących na zaburzenia dysocjacyjne będące skutkiem przebytej traumy.

Autorzy nie tylko dokonują przeglądu zaburzeń i ich objawów, lecz także szczegółowo opisują praktyczne umiejętności, dzięki którym można nad nimi zapanować.

Boon, Steele i van der Hart uczą, jak rozumieć i regulować emocje, kwestionować dysfunkcyjne myśli oraz radzić sobie z gniewem, strachem, wstydem i poczuciem winy. Ponadto książka zawiera przydatne strategie panowania nad wyzwalaczami emocji i radzenia sobie z pragnieniem samookaleczania, by krok po kroku zmierzać ku poprawie samopoczucia i relacji z innymi osobami.

Zaburzenia dysocjacyjne po traumie to także znakomity poradnik dla terapeutów pracujących z pacjentami, którzy zmagają się ze wspomnianymi problemami. Prezentowane w książce porady można z powodzeniem wykorzystać zarówno w terapii grupowej, jak i indywidualnej. W przewodniku zamieszczonym na końcu książki znajduje się zarys wprowadzających i pożegnalnych sesji grupowych. Arkusze zadań domowych umieszczone na końcu każdego rozdziału ułatwiają pracę nad strategiami radzenia sobie z problemami.