Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Kultura śmierci. Gdy medycynie wolno szkodzić

Wesley J. Smith

Medycyna Praktyczna Wydawnictwo, 2019
Stron: 418
Dział:
ISBN: 9788374305846
 
 
 

 

Wesley J. Smith

Medycyna Praktyczna Wydawnictwo, 2019

Dział:

Stron: 418

ISBN: 9788374305846

Książka Kultura śmierci. Gdy medycynie wolno szkodzić to polski przekład głośnej książki Culture of Death: The Age of Do Harm Medicine Wesleya J. Smitha. Tematyka publikacji koncentruje się na kulturowych przemianach w sferze etycznej, prawnej i społecznej, istotnie wpływających na warunki praktykowania medycyny, zwłaszcza w zakresie jej fundamentalnych celów i wartości.

Pierwsze wydanie książki odbiło się szerokim echem w Stanach Zjednoczonych i poza ich granicami. W 2001 roku uhonorowano je tytułem Najlepszej Książki Roku w kategorii Zdrowie w konkursie dla niezależnych wydawców. Autor jest prawnikiem, znanym między innymi z bezpośredniego zaangażowania w głośne na cały świat spory

sądowe, które stanowią – jak na przykład sprawa Terri Schiavo – kamienie milowe współczesnej debaty bioetycznej. Nie ogranicza się zatem do teoretycznej analizy moralnych i prawnych problemów, przed jakimi staje praktyka medyczna, przeciwnie – omawia je na przykładzie przypadków, których często był uczestnikiem lub zaangażowanym obserwatorem.

Wesley J. Smith – to amerykański prawnik, autor nagradzanych książek i starszy doradca w Center on Human Exceptionalism w Discovery Institute, konserwatywnego amerykańskiego think tanku z Seattle. Jest także konsultantem Patients Rights Council. W 2004 roku „National Journal” docenił działalność bioetyczną Smitha i określił go mianem jednego z najwybitniejszych ekspertów–myślicieli w dziedzinie bioinżynierii. W 2008 roku Human Life Foundation przyznała mu tytuł Wielkiego Obrońcy Życia za wysiłki przeciwko samobójstwu z pomocą lekarza i eutanazji. Smith jest autorem lub współautorem czternastu książek. Blog „Human Exceptionalism”, prowadzony przez niego na stronie pisma „National Review Online”, jest w sieci jednym z najważniejszych źródeł poświęconych tematyce życia ludzkiego i godności człowieka.