Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Rody uczone. Kreski do szkicu 2

Magdalena Bajer

UNIWERSYTET MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU, 2019
Stron: 434
Dział:
ISBN: 9788323141693
 
 
 

 

Członkowie rodzin opisanych w książce mogą ją kupić w promocyjnej cenie –20% (po rabacie 76,80 zł). Prosimy o wpisanie tej informacji w uwagach do zamówienia i wybranie płatności za pobraniem lub wpłacenie pieniędzy za zamówienie bezpośrednio na nasze konto. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z naszym Działem Handlowym: tel.: 56 611 42 38, e-mail: books@umk.pl.

Prezentując czytelnikom drugi tom rodzinnych opowieści wysłuchanych w domach, gdzie inteligencka tradycja trwa dłużej lub krócej, gdzie jest mniej lub bardziej świadomie pielęgnowana, powtarzam podtytuł: Kreski do szkicu. Każda z tych opowieści odsłania jakiś indywidualny rys w ciągle szkicowanym (przez historyków, badaczy kultury, specjalistów od poszczególnych dziedzin wiedzy i sztuki) portrecie warstwy charakterystycznej dla polskich dziejów i w różnych okresach silniej lub słabiej te dzieje kształtującej. 

Poszczególne „kreski” pochodzą z różnych lat okresu 1996–2017, co daje, jak sądzę, możliwość zobaczenia trwałych cech tradycji, a dokładniej (i skromniej) rzecz ujmując, potwierdzenia dzięki poznaniu osobistych świadectw tego, co o polskiej inteligencji wiemy od badaczy tej warstwy.