Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Proces karny. Zarys systemu (14)

Stanisław Waltoś, Piotr Hofmański

Wolters Kluwer Polska, 2018
Stron: 708
Dział:
ISBN: 9788381245371
 
 
 

 

Stanisław Waltoś, Piotr Hofmański

Wolters Kluwer Polska, 2018

Dział:

Stron: 708

ISBN: 9788381245371

Stanisław Waltoś to profesor honorowy Uniwersytetu Jagiellońskiego, profesor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz jej profesor honorowy, członek PAN i PAU. Autor kilkuset publikacji z zakresu prawa i procesu karnego, historii prawa i kultury.

Piotr Hofmański to profesor zwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego, wieloletni sędzia Sądu Najwyższego, obecnie sędzia Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze. Autor kilkuset prac z zakresu prawa i procesu karnego oraz problematyki ochrony praw człowieka.

Oddajemy do rąk Czytelników kolejne wydanie znanego i lubianego przez studentów podręcznika akademickiego stanowiącego wykład postępowania karnego. Omówienie tła historycznego i prawnoporównawczego, analiza warstwy empirycznej, odesłania do praktyki, najnowsze dostępne dane statystyczne, a także bogate zestawienia literatury oraz indeks rzeczowy umożliwiają pogłębienie przedstawianych tematów.

Ozdobą książki są niezmiennie dowcipne rysunki Szymona Kobylińskiego.

Wykład uwzględnia wszystkie ostatnie zmiany polskiej procedury karnej; przede wszystkim nową instytucję europejskiego nakazu dochodzeniowego w sprawach karnych ze stosunków międzynarodowych, obowiązującą od 8 II 2018 r., oraz zmiany odnoszące się do procedury karnej wprowadzone ustawą z 8 XII 2017 r. o Sądzie Najwyższym, które weszły w życie 3 IV 2018 r.