Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Moje wynalazki. Autobiografia Nikoli Tesli (1919)

Nikola Tesla

Mirosław Kucharski Oficyna Wydawnicza - KUCHARSKI - TORUŃ, 2017
Stron: 138
Dział:
ISBN: 9788364232213
 
 
 

 

Ze wstępu:

 

Jest kilka powodów, dla których Autobiografia Nikoli Tesli jest książką niezwykle wartościową zarówno dla młodych osób poszukujących drogi działalności naukowej bądź twórczej, jak i tych, którzy już tę drogę wybrali. Pokazuje ona zarówno prometeizm naukowca wierzącego w siłę ludzkiego umysłu, jak i przeplatanie się chwil triumfu, z chwilami gorzkiego rozczarowania. W niniejszej pozycji Czytelnicy będą mogli odnaleźć wiadomości, które pozwolą im wniknąć nie tylko w dorobek wybitnego wynalazcy, ale także w pewnym sensie podążyć jego śladem, w czym pomocna okaże się m.in. proponowana przez Teslę literatura oraz liczne opisy.

 

Wartość tej książki kryje się w intencjach, które przyświecały genialnemu inżynierowi przy spisywaniu treści wywiadu adresowanego do młodych wynalazców. Może ona stać się źródłem inspiracji, motywacji i nośnikiem wiedzy, ale także przestrogą przed dualizmem ludzkiej natury. Posiada potencjał dydaktyczny opatrzony dozą solidnej dawki informacji odnośnie tego, które ze swoich wynalazków dojrzały Nikola Tesla cenił najbardziej
i dlaczego je wyróżnił.

 

Oddajemy do rąk Czytelnika tłumaczenie wyjątkowej książki Moje Wynalazki. Autobiografia Nikoli Tesli opatrzone fotografiami z życia inżyniera oraz zdjęciami miejsc, które w biografii Nikoli Tesli zajmują szczególne miejsce.