Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Moriarty. Sherlock Holmes nie żyje. Zapada mrok

Anthony Horowitz

REBIS, 2015
Stron: 285
Dział:
ISBN: 9788378186687
 
 
 

 

Anthony Horowitz

REBIS, 2015

Dział:

Stron: 285

ISBN: 9788378186687

Stało się! W pamiętnym starciu nad wodospadem Reichenbach przepadli  Sherlock Holmes i jego arcywróg, profesor James Moriarty. Policjanci ze Scotland Yardu opłakują największego z detektywów, a przestępcza brać Londynu tęskni za swym hersztem - zwłaszcza że na horyzoncie pojawia się nowa, brutalna siła zza oceanu, gotowa przejąć kontrolę nad półświatkiem: gang Clarence'a Devereux. Śledczy Frederick Chase z Agencji Detektywistycznej Pinkertona, który podąża jego tropem, znajduje sprzymierzeńca w osobie inspektora Athelneya Jonesa, gorliwego naśladowcy samego Holmesa.

Wkrótce jednak zaczną ginąć ludzie, a gra pozorów, w którą uwikłają się  bohaterowie, doprowadzi ich do zaskakującego finału.

Z pasją odtwarzający ducha, styl, suspens i atmosferę oryginalnych opowiadań, umiejętnie skomponowany hołd dla twórczości Conan Doyle'a - książka, której trudno się oprzeć. - "Sunday Times"Wydaje się, że to mało prawdopodobne, a może nawet niemożliwe, a jednak to prawda! Holmes wrócił i jest w świetnej formie. - "Independent on Sunday"Zatem brawo, panie Horowitz. Miejmy nadzieję, że sławetna skrzynia zawiera jeszcze wiele spraw, które przed nami odkryje. - "Financial Times"Wyśmienita - prawdę mówiąc, twierdzę nawet, że lepsza od którejkolwiek z powieści o Holmesie autorstwa Conan Doyle'a. - "Daily Telegraph"Doskonałe tempo, nieprzewidywalna akcja, wciągająca i trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. - "Daily Express"

Anthony Horowitz jest pisarzem i scenarzystą popularnych  seriali telewizyjnych, mistrzem budowania napięcia. Za scenariusz do serialu Detektyw Foyle otrzymał nagrodę BAFTA (British Academy of Film and Television Arts). Adaptował na potrzeby telewizji powieści Agathy Christie o Herculesie Poirot, zaopatrywał w historie także inne produkcje, jakMorderstwa w Midsomer czy Wypadek. Horowitz jest również autorem m.in. serii "Księga Pięciorga" oraz bestsellerowego cyklu o nastoletnim detektywie Aleksie Riderze. Dom Wydawniczy REBIS opublikował jego Dom Jedwabny - powieść z Sherlockiem Holmesem i Johnem Watsonem.