Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Terapia poznawcza jako teoria integrująca psychoterapię

Brad A. Alford, T. Beck

UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI, 2005
Psychiatria;
Stron: 159
Dział:
ISBN: 9788323319238
Wydanie drukowane
 

42,00 37,80

Pozycja dostępna

 

Brad A. Alford, T. Beck

UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI, 2005

Psychiatria;

Dział:

Stron: 159

ISBN: 9788323319238

„Ważny przyczynek do toczącego się dialogu na temat jednoczącego modelu w psychologii".


„Journal of Cognitive Psychotherapy"


„Książka przemyślana, erudycyjna i wszechstronna (...). Z powodzeniem łączy dawne osiągnięcia, obecny status i przyszłe koncepcje poznawczo-behawioralne w jedną, spójną teorię psychopatologii i procesu psychoterapeutycznego (...). Jest to obowiązkowa lektura dla studentów, praktykantów i praktyków terapii poznawczej i behawioralnej. Warto ją polecić wszystkim, którzy interesują się tym tak ważnym podejściem terapeutycznym do leczenia zaburzeń psychicznych".


Dr med. Lewis L. Judd


„Młodzi adepci terapii poznawczej docenią wprowadzenie do terapii metodą Becka (...). Zarówno ci czytelnicy, którzy już są terapeutami poznawczymi, jak i ci, którzy są zainteresowani ruchem integracyjnym w psychoterapii, z radością powitają tę książkę. Podręcznik jest napisany zwięzłym i przystępnym językiem. Autorzy przedstawiają swoje argumenty w jasny i uporządkowany sposób".


„Contemporary Psychology"


„Wszechstronna, wyrafinowana i fascynująca książka. Autorzy podejmują próbę konfrontacji z najtrudniejszymi problemami terapii poznawczej. (...) To prawdziwy skarbiec wiedzy".


Dr DavidM. Clark, filozof


„Idealny podręcznik służący do szkolenia terapeutów poznawczych i zwolenników integracji metod psychoterapii".


Dr med. Stanley B. Messer


„Książka prezentuje całościowe ujęcie teorii poznawczej i dynamiczną ewolucję terapii poznawczej, która przeradza się w wielowymiarowe podejście terapeutyczne, znajdujące zastosowanie do rozwiązywania całej gamy problemów. Autorzy wskazują także, w jaki sposób teoria poznawcza - łącząc elementy terapii interpersonalnej, behawioralnej i psychodynamicznej - spełnia wymogi stawiane przez zwolenników obecnego ruchu integracyjnego w psychoterapii".