Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Między przemocą a godnością. Teoria polityczna Harolda D. Laswella

Leszek Porębski

Księgarnia Akademicka, 2007
Societas; 6
Stron: 336
Dział:
ISBN: 9788371889813
Wydanie drukowane
 

38,00 34,20

Pozycja dostępna

 

Leszek Porębski

Księgarnia Akademicka, 2007

Societas;

Dział:

Stron: 336

ISBN: 9788371889813

O książce:

Między przemocą a godnością jest pierwszą na polskim rynku wydawniczym próbą syntetycznego zaprezentowania i oceny dokonań jednego z najważniejszych reprezentantów amerykańskiej nauki o polityce w XX wieku Harolda D. Lasswella. W kręgu jego zainteresowań pozostawało wiele istotnych aspektów analizy politycznej: psychologiczne podstawy aktywności politycznej, status politologii jako dyscypliny badawczej, metodologia nauk społecznych, teoria władzy, demokracja, a także problematyka ładu międzynarodowego. W efekcie powstała wielowymiarowa - imponująca swym rozmachem, choć budząca wiele kontrowersji - całościowa wizja politycznego wymiaru rzeczywistości społecznej.

Między przemocą a godnością jest w równym stopniu pracą portretująca przemiany zachodzące w XX wielu w amerykańskich naukach społecznych i śledzącą ich drogę ku budowie własnej naukowej tożsamości.O autorze:

Leszek Porębski - adiunkt na Wydziale Nauk Społecznych Stosowanych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, absolwent nauk politycznych i psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, stypendysta NATO i Fundacji Fulbrighta. Wykładał i przebywał na stażach w Danii, Niemczech, Włoszech oraz USA. Zajmuje się głównie teorią polityki i przemianami współczesnej demokracji. Opublikował między innymi Behawioralny model władzy (1996) i Elektroniczne oblicze polityki. Demokracja, państwo, instytucje polityczne w okresie rewolucji informacyjnej (2001).