Księgarnia
Kliknij, aby przejść do Księgarni
Propozycje wydawnictwa
„Kolebka_Polskiej_Marynarki”__Z_dziejow_Portu_Wojennego_Modlin_w_latach_1918_1921

„Kolebka Polskiej Marynarki”: Z dziejów Portu Wojennego Modlin w latach 1918-1921

Autor: Tomasz Skrzyński

 Początki Polskiej Marynarki Wojennej, wiążące się ściśle z odbudową niepodległego państwa, są, wbrew potocznemu oglądowi, obszarem trudnym do naukowej eksploracji. […] Obszar będący domeną hipotez, domniemań i rekonstrukcji opartych w niewielkim stopniu na dokumentach i relacjach jest więc w owej materii stosunkowo znaczny. […] Podstawowym walorem pracy jest fakt oparcia zawartych w niej rozważań na rozległych badaniach archiwalnych. 

z recenzji prof. dr. hab. Krzysztofa Kubiaka

Celem książki było przedstawienie i przeanalizowanie wojskowych aspektów funkcjonowania Portu Wojennego Modlin w latach 1918-1921. Ukazano także skomplikowaną strukturę tejże jednostki organizacyjnej i jej przemiany na przestrzeni lat. Autor odtworzył obsadę personalną najważniejszych stanowisk służbowych portu oraz przedstawił wybrane aspekty życia codziennego marynarzy. […] Opisana mono-grafia jest milowym krokiem naprzód w poszerzaniu wiedzy na temat początków Polskiej Marynarki Wojennej. […] Książka Tomasza Skrzyńskiego jest napisana klarownym i precyzyjnym językiem, który dobrze oddaje treść omawianego zagadnienia. 

z recenzji dr. hab. Mariusza Kulika, prof. PAN

Zostań z Nami! Dołącz do naszego newslettera!

Zapowiedzi

My husband loves books. I think that book is the perfect gift for all holidays. I would definitely recommend BookLovers to my family and friends.

Laura Priston

I love read romance books. Is so amazing to have your love story in a book that you can always look back on and never forget how much you love each other.

Joel Morris

Chciałem tylko napisać, że przyjemna ta Wasza strona. Z łatwością znalazłem co chciałem i książki przyszły na czas. Trzymajcie tak dalej!

Dean White
Telefon: +48 12 421 13 87
E-mail: lp.akcimedaka@akcimedaka
Adres: ul. św. Anny 6,
31-008 Kraków
Modernizacja strony dofinansowana przez:
Logo Ministerstwa